Jak zwalczyć
zaparcia
 
 
Skutki zaparć
 

O zaparciu może świadczyć jeden objaw, jak oddawanie kału rzadziej niż trzy razy na tydzień, jednak najczęściej jest to zespół objawów, takich jak: niepełne wypróżnienie, stolec o wzmożonej konsystencji, wzmożone i bolące parcie, suchość. Nierzadko aktowi defekacji towarzyszą bóle brzucha, niekiedy pacjenci mówią, że mają nabrzmiały i pełny brzuch. U osób chorych, na zaparcia, występują wszystkie te objawy, jednak niekiedy niektóre z nich mogą nie występować, a także występowanie jednego z nich może już świadczyć o zaparciu.

Wprawdzie zaparcia nie są bezpośrednią przyczyną chorób jak i śmierci człowieka, ale pośrednio wywodują wiele poważnych chorób i dlatego bezwzględnie należy im zapobiegać, a jeżeli już są to koniecznie z nimi walczyć. Chemiczne środki przeczyszczające działają tak, że podrażniają jelita. Zażywać ich nie można w nieskończoność. Chemiczne środki przeczyszczające to jedno z najgorszych rozwiązań, gdyż takie środki stosowane długotrwale przynoszą wiele efektów ubocznych. Środki przeczyszczające upośledzają czynność jelit i sprawiają, że po odstawieniu ich problemy z zaparciami mają o wiele poważniejszy charakter, a dłuższe ich stosowanie prowadzi do rozleniwienia przewodu pokarmowego, a nawet uzależnienia od nich.

Zaparcie stolca nie jest chorobą, ale objawem, który może występować w wielu schorzeniach. Mogą to być choroby przewodu pokarmowego, jak i zaburzenia ogólnoustrojowe. Pojawienie się niektórych chorób stanowi sygnał o istnieniu ukrytej formy zaparcia. Leczenie tych chorób należy zaczynać od likwidacji zaparć. Są to następujące choroby:

  • układ trawienny: nieżyt żołądka, choroby wątroby i woreczka żółciowego, wrzody żołądka, nieżyt jelita cienkiego i okrężnicy, hemoroidy, zapalenie wyrostka, zapalenie trzustki, cukrzyca, 
  • układ moczowo-płciowy: nerek (odmiedniczkowe zapalenie nerek, choroba nerkowo-kamienna), choroby pęcherza, (zapalenie, nieżyt), gruczołu krokowego (prostata i adenoma),
  • układ oddechowy: astma oskrzelowa, anginy, chroniczne zapalenie migdałów, obfite wydzielanie plwociny i śluzu,
  • układ kostny: zwyrodnienie stawów, zapalenie stawów, podagra, osteochondroza, 
  • układ naczyniowy: nadciśnienie, miażdżyca, żylakowatość, hemoroidy,
  • skóry: wysypki, wypryski, podwyższone pocenie się,
  • nowotwory: wszystkich organów.

Tak więc wiele chorób chronicznych pośrednio albo bezpośrednio powiązane jest z zatruciem organizmu, spowodowanymi z zaparciami. Zaparcie stanowi przyczynę najbardziej rozpowszechnionych chorób, na które cierpi współczesna ludzkość... a może również i Ty na nie cierpisz...

Znana specjalistka naturalnego i leczniczego żywienia Galina Szatałowa, w książce Żywienie lecznicze pisze, że leczenie, praktycznie wszystkich chorób chronicznych, powinno zaczynać się od unormowania pracy układu żołądkowo-jelitowego.

Jeżeli więc chcesz wprowadzić inteligentne zmiany w diecie, które pozwolą Ci niewielkim wysiłkiem dokonać wielkich i pozytywnych zmian w Twoim zdrowiu i samopoczuciu, które pomogą Ci pozbyć się zaparć i oczyścić organizm - już teraz kup Błonnik Witalny.

 

KUP TERAZ  Błonnik witalny i pokonaj groźne dla zdrowia zaparcia



 Serdecznie zapraszam na mojego blooga o zdrowiu Jak dbać o zdrowie. Tam dowiesz się jak w zdrowiu i szczęściu dożyć 100 lat.
licznikZaslepka